Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/cache.php on line 36

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/query.php on line 21

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/theme.php on line 540
Roślina, która zachwyca naukowców | Jak to działa? - Encyklopedia Praktyka
Roślina, która zachwyca naukowców

Przeważnie jest tak, że odnośnie każdego produktu pojawiają się dwie różne opinie. Dowiadujemy się niemal jednocześnie, że coś jest dla nas zdrowe albo bardzo szkodliwe. Takie opinie można znaleźć przede wszystkim na temat kawy i herbaty.

Jednak jest pewien napój, co do którego panuje zgoda w świecie naukowców. Tym napojem jest yerba mate. Ostrokrzew paragwajski (czyli yerba mate właśnie), z którego produkowana jest mate zachwyca od jakiegoś czasu naukowców. Póki co wszystkie badania wskazują na dobry wpływ picia yerba mate na nasze zdrowie.

A właściwości yerba mate są naprawdę imponujące. Jej bogaty w mikroelementy (witaminy i pierwiastki) skład sprawia, że yerba mate można traktować jako naturalny suplement diety. Dodatkowo regularne picie mate wzmacnia naszą naturalną odporność. Udowodniono, że mate działa przeciwgrzybicznie i przeciwzapalnie. Badania potwierdzają także jej działanie przeciwnowotworowe.

Udowodniono także korzystny wpływ yerba mate na nasz metabolizm. Dodatkowo - jeśli jest pita przed posiłkiem, sprawia, że szybciej zaczynamy odczuwać sytość. To wszystko sprawia, że zaczynamy mniej jeść, a zjedzone kalorie są szybciej i sprawniej spalane. Właśnie z tego względu yerba mate polecana jest także osobom, które się odchudzają. Potwierdzają to liczne badania, według których osoby ?pomagające” sobie przy odchudzaniu yerba mate - osiągają o wiele lepsze efekty od tych, które yerba mate nie piją.

Tych pozytywnych właściwości yerba mate na nasze zdrowie jest jeszcze o wiele więcej. Właśnie dlatego  ostrokrzew paragwajski zachwyca dziś naukowców i coś czuję, że zachwycać będzie jeszcze długo.

Google
 


Możesz śledzić nowe porady, poprzez kanał RSS: RSS 2.0

Podobne porady:

Roślina, która zachwyca naukowców - odpowiedz na to pytanie: