Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/cache.php on line 36

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/query.php on line 21

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/theme.php on line 540
Jak zarabiać na karcie kredytowej? | Jak to działa? - Encyklopedia Praktyka

Zobacz takze


Na innych stronach
Jak zarabiać na karcie kredytowej?

Wielu z nas posiada kartę kredytową… Jednak niewielu z nas wie, że posiadając ją, można niewielkim wysiłkiem dorobić kilka złotych do domowego budżetu.

Karta kredytowa - korzystaj i zarabiaj!

autorem artykułu jest Piotr Tabor

Plastikowymi pieniędzmi ? bo tak często, potocznie nazywamy karty płatnicze ? posługuje się już połowa Polaków w wieku 15-60 lat. W tej grupie coraz większy udział mają karty kredytowe. Za korzystaniem z tego produktu finansowego przemawiają: wygoda, bezpieczeństwo (brak konieczności noszenia ze sobą większych kwot pieniędzy), łatwość dokonywania nawet większych zakupów, nawet 54 dniowy, bezpłatny okres korzystania z kredytu, a także szybki dostęp do gotówki ograniczony jedynie limitem karty.

Decyzja o wydaniu przez bank karty kredytowej wiąże się z faktem przyznania jej posiadaczowi określonego limitu kredytowego. Użytkownik okresowo otrzymuje rozliczenie transakcji wykonanych kartą i zobowiązany jest do spłaty - jednorazowo lub w miesięcznych ratach - powstałego zadłużenia. W zależności od banku, spłata ta powinna nastąpić zazwyczaj pomiędzy 21 a 24 dniem od daty ustalenia salda zadłużenia. W ten sposób posiadacz karty może cieszyć się nawet 54 dniowym okresem naprawdę darmowego kredytu.

Wiele osób korzysta z tego dobrodziejstwa banku i w przemyślany sposób zarabia na hojności banku. W jaki sposób? Posłużmy się przykładem.

Pan Jan Kowalski otrzymał od banku kartę kredytową z maksymalnym limitem zadłużenia wynoszącym 2000 złotych. Pierwszego marca na jego konto osobiste wpłynęła wypłata, z której 2000 złotych wpłacił na lepiej oprocentowany rachunek pomocniczy. Oprocentowanie tego rachunku wynosi 5% w skali roku, Pan Jan ma swobodę wpłat i wypłat z tego rachunku w dowolnym momencie, a oprocentowanie naliczane jest od rzeczywistego czasu i wysokości kwot jakie na tym rachunku się znajdują.

Przez cały marzec Pan Jan używa swojej karty kredytowej do płacenia między innymi za zakupy w sklepie, paliwo na stacji benzynowej, bilety w kinie, a także uroczysty obiad w restauracji, na który zaprosił żonę. Na koniec miesiąca Pan Jan otrzymał informację od swojego banku, że w pełni wykorzystał przysługujący mu limit kredytu i do 24 kwietnia musi spłacić przynajmniej 5% kwoty zadłużenia (tak jest napisane w umowie, którą przed podpisaniem Pan Jan uważnie przeczytał).

Akurat na ROR Pana Jana wpływa kolejna wypłata. Nie może on już korzystać z karty kredytowej ponieważ wykorzystał całość limitu, płaci więc normalnie ? gotówką. Salda karty nie spłaca jeszcze przez 3 tygodnie, dopiero przed 24 kwietnia wycofuje z rachunku pomocniczego kwotę 2000 złotych i spłaca w całości powstałe zadłużenie. Dzięki temu bank nie naliczy mu żadnych opłat za 54 dni korzystania z pożyczonych pieniędzy!

Przez cały ten okres kwota 2000 złotych należąca do Pana Jana leżała na rachunku i procentowała. Teraz Pan Jan spłaca zadłużenie i 1 maja cały cykl zaczyna się od nowa.

Gdyby przyjąć, że spłaty dokonujemy po 24 dniach od daty ustalenia kwoty zadłużenia to w skali roku, 2000 złotych Pana Jana spędzi 288 dni na wyżej oprocentowanym rachunku pomocniczym. Daje to prawie 80 złotych zysku (minus podatek).

Dlaczego więc bankom opłaca się wydawać karty kredytowe? Okazuje się, że Pan Jan i inne osoby spłacające regularnie zadłużenie karty stanowią zaledwie około 30% grupy wszystkich osób (na podstawie Open Finance 2006r) korzystających z kart kredytowych. Na pozostałe 70% osób czeka przygotowane przez bank wysokie oprocentowanie sięgające nawet 22% kwoty zadłużenia w skali roku, a także kary za niepełne i nieterminowe spłaty wymaganych przez bank rat. W ten sposób grupa ta ?pracuje? na zysk banku jak i na bonus dla pozostałych 30% posiadaczy kart.

Nie dziwi więc zapał z jakim kolejne banki wprowadzają na rynek nowe karty chcąc przyciągnąć potencjalnych klientów. Akcjom tym towarzyszy zazwyczaj dodatkowa promocja, w ramach której własną kartę możemy otrzymać praktycznie za darmo, a także przez określony czas ? zazwyczaj 12 miesięcy ? możemy korzystać z niej bez dodatkowych opłat.

Dla jednych promocja taka stanowić będzie źródło dodatkowych oszczędności, dla innych niestety początek trudnej i kosztownej przygody z kartami kredytowymi.

Źródło: http://www.nakredyt.pl


www.nakredyt.pl - kredyty, o kredytach, na kredyt


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
Zobacz także nasze centrum finansowe Financo.pl, a w nim:
- inwestycje
- Kredyty gotówkowe
- Kredyty mieszkaniowe
- Kredyty samochodowe
- Kredyty konsolidacyjne
- Pożyczki pod hipotekę
- Inwestowanie w fundusze

Google
 


Możesz śledzić nowe porady, poprzez kanał RSS: RSS 2.0

Podobne porady:

2 odpowiedzi to “Jak zarabiać na karcie kredytowej?”

  1. nie bede sie za duzo rozwodził, powiem tylko tyle -najmniejsza 1% od kwoty przelanej załatwia was . od 10 000 to jest 100 zł - a w miesiac zarobicie na koncie oszczednosciowym z 50 zł - i co ktoś napisał o tym ?

  2. Minimalna prowizja z tego, co wiem, to 0,5%, ale to drugorzedna sprawa. Piszesz o przypadku, gdy robisz przelew z karty na konto i lokujesz je na iles tam procent i na iles dni. Wtedy masz racje, bo tak naprawde chcialbys zarabiac na pieniadzach banku (sam tak chcialem zrobic, ale niestety nie jest tak dobrze, mimo, ze czasami nawet w cenniku nie ma oplaty za przelew, to jednak jest, nie znalazlem banku, w ktorym nie bylaby pobierana). W artykule opisany jest przypadek, gdy posiadasz dana kwote, ja lokujesz na %, a placisz karta kredytowa. Roznica wynosi polega na posiadaniuy lub nie kwoty rownej wykorzystanemu limitowi karty.

Jak zarabiać na karcie kredytowej? - odpowiedz na to pytanie: