Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/cache.php on line 36

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/query.php on line 21

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/theme.php on line 540
Jak wybrać najlepszy olej lniany? | Jak to działa? - Encyklopedia Praktyka
Jak wybrać najlepszy olej lniany?

Każdy, kto interesuje się zdrowym odżywianiem - prędzej czy później natrafi na informacje na temat oleju lnianego. Znają go także te osoby, które wykorzystują go jako naturalny lek (na przykład przy problemach skórnych).

Jednak od razu każda z tych grup dowiaduje się, że olej olejowi nie jest równy i nie każdy sprzedawany olej lniany ma faktycznie odpowiednią ilość składników odżywczych i bio-aktywnych.  Jak zatem wybrać, by faktycznie kupić wartościowy produkt, który będzie wspierał nasze zdrowie?

Przede wszystkim skupmy się tylko i wyłącznie na olejach zimnotłoczonych. Rafinacja oleju bardzo często prowadzi do zabicia wszystkich tych składników, które są nam najbardziej potrzebne. Pamiętajmy zatem o tej najważniejszej zasadzie podczas wybierania oleju.

Dobrze jest wiedzieć, że olej zimnotłoczony musi być przechowywany w szczególnych warunkach (najlepiej w niskiej temperaturze). Najlepiej jest spożyć olej lniany do kilku tygodni po wytłoczeniu. Niestety trudno jest dostać w sklepach olej lniany o tak krótkim terminie przydatności (przeważnie takie oleje leżą o wiele dłużej na sklepowych półkach, a wcześniej w hurtowniach).

Najlepiej zatem jeśli znajdziemy taki sklep, który oferuje tłoczenie oleju na zamówienie. Wiemy wtedy, że olej jest na pewno świeży i zawiera wszystko to, co najcenniejsze. Takie oleje (o dziwo!) nie różnią się radykalnie ceną od masowo produkowanych butelek pozbawionych wartości odżywczych.

Pamiętajmy zawsze, że to, co jemy na wpływ na całe nasze ciało i na to, jak się czujemy. Warto zatem dobrze dobierać produkty spożywcze, by mieć pewność, że na naszym stole znajduje się zdrowe pożywienie, a nie chemiczne związki, które w przyszłości będą miały negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Google
 


Możesz śledzić nowe porady, poprzez kanał RSS: RSS 2.0

Podobne porady:

Jak wybrać najlepszy olej lniany? - odpowiedz na to pytanie: