Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/cache.php on line 36

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/query.php on line 21

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/theme.php on line 540
Jak wpływają na dziecko reklamy? | Jak to działa? - Encyklopedia Praktyka

Zobacz takze
Jak wpływają na dziecko reklamy?

Teoretycznie ? reklamy nie powinny być kierowane bezpośrednio do dzieci. Oczywiście ? teoretycznie. Jak jest w rzeczywistości ? wie doskonale każdy rodzic. Reklamy pojawiają się w przerwach między bajkami, a opakowania produktów pokryte są kolorami, które na pewno przyciągnie uwagę dziecka.

Bardzo często na opakowaniu widnieją postacie z popularnych wśród dzieci kreskówek. Dotyczy to niemal wszystkiego dla dzieci: słodycze, kosmetyki, zabawki, a nawet ubranka dla dzieci.

Właściciele sklepów już dawno zorientowali się, że drogie produkty niekoniecznie muszą znajdować się na wysokości naszych oczu. W przypadku na przykład słodyczy ? dużo lepiej jest umieścić te drogie na dole półki, a więc na wysokości oczu dziecka.

Dziecko bezwiednie chłonie przekazy reklamowe i zrobi często bardzo dużo, by uzyskać od rodzica obietnicę na zakup jakiegoś konkretnego produktu. Oczywiście -  w tym całym przemyśle prym bez wątpienia wiodą producenci oraz sprzedawcy zabawek. Każdy z nich pragnie stać się wynalazcą zabawki, o której będzie marzyło każde dziecko na świecie.

A co jeśli ta zabawka wcale nie jest spełnieniem marzeń dziecka? Nic nie szkodzi ? wystarczy odpowiednio ja zareklamować. Z tego właśnie powodu dla wielu rodziców koszmarem stają się zakupy z dzieckiem, które chce mieć dosłownie wszystko.

Warto zawsze przed wspólnym wyjściem na zakupy jasno wyznaczyć granice i uzgodnić z dzieckiem zasady zachowania. Jest też i łatwiejsze wyjście ? zakupy przez internet. Wtedy produkty nie działają tak mocno na wyobraźnię dziecka.

Google
 


Możesz śledzić nowe porady, poprzez kanał RSS: RSS 2.0

Losowe porady

Jak wpływają na dziecko reklamy? - odpowiedz na to pytanie: