Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/cache.php on line 36

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/query.php on line 21

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/theme.php on line 540
Jak widzi pies? Jak widzą psy? | Jak to działa? - Encyklopedia Praktyka

Zobacz takze
Jak widzi pies? Jak widzą psy?

Wzrok psa jest przede wszystkim dobrze przystosowany do polowań, w końcu jakoś te zwierzaki musiały zdobywać pożywienie, zanim zostały udomowione. A co z tym idzie doskonale widzą szybko poruszające się przedmioty w oddali (gorzej z przedmiotami nieruchomymi), jak i znacznie lepiej od człowieka widzą rzeczy w ciemności. .

Ciężko u psów z widzeniem przedmiotów znajdujących sie bliżej (daj coś małego do jedzenia na ziemie psu, a zauważysz, że szuka on tego jedynie węchem).

Budowa głowy:
Warto tu także zauważyć, że psy mają znacznie szerszy od człowieka kąt widzenia. Chodzi o sposób umieszczenia oczu, u psów “długogłowych” kąt ten jest zwykle większy niż u psów “krótkogłowych”. Konsekwencją takiej budowy ciała, jest wąskie pole widzenia stereoskopowego (widzenia pozwalającego oceniać odległość, dzięki nakładaniu się dwóch obrazów z obu gałek ocznych).

Prościej rzecz ujmując, pies więcej zobaczy (z przodu i po bokach), ale żeby ocenić odległość, musi być ustawiony przodem do przedmiotu.

Kolory:
Jeżeli zaś chodzi o kolory, psy widzą świat w odcieniach szarości.

Perspektywa:
Kucnij lub połóż się na ziemi i popatrz na otaczający Cię świat z dołu, a nie z góry jak to zwykłeś robić jako człowieka.

Google
 


Możesz śledzić nowe porady, poprzez kanał RSS: RSS 2.0

Podobne porady:

2 odpowiedzi to “Jak widzi pies? Jak widzą psy?”

  1. a ja na wlasne oczy widziałam artykuł o tym ze pies potrafi zapamietac ok. 300 słów a ponadto poznaje swoje przedmioty (zabawki)ze zdjęcia ;D ciekawe co nie ? :)

  2. Pies widzi świat w kolorach
    ostrych to jest kłamstwo ciekawe psy
    mają wzrok wyostrzony na szaro widzą w ciemnościach kłamcy !!!

    :’(

    xP

Jak widzi pies? Jak widzą psy? - odpowiedz na to pytanie: