Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/cache.php on line 36

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/query.php on line 21

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/theme.php on line 540
Jak uspokoić się w pracy? | Jak to działa? - Encyklopedia Praktyka

Zobacz takze
Jak uspokoić się w pracy?

Bywają takie dni w pracy, że panuje w jego trakcie cały czas chaos. Człowiek ma wtedy wrażenie, że każdy próbuje coś zrobić, jednak w panujących rozgardiaszu - nikt ze sobą nie współpracuje, nikt nie myśli i przeważnie brakuje lepszego przemyślenia sytuacji.

W takie dni najbardziej potrzebna jest osoba, która przejmie przywództwo.  Bardzo często bywa tak, że bez tej osoby nie ma wręcz szans na to, aby planu mogły być zrealizowane. Jednak aby takim przywódcą się stać - potrzebujesz się uspokoić i zebrać dostatecznie dużo energii do dalszego działania i zarządzania zespołem.

Mi w takich krytycznych momentach pomaga parzenie yerba mate. Jest to czynność, na której można się całkowicie skupić, a w związku z tym zrelaksować i wyciszyć. Dzięki temu można zebrać myśli i zauważyć to, co jest w obecnej sytuacji najbardziej istotne. To taka chwilowa ucieczka, która jednak pozwala na to, by spojrzeć na sprawy z dystansem i zrozumieć, co wywołuje chaos.

Dzięki tej chwili oderwania zyskujemy czas na chłodną analizę zdarzeń. Jest to także chwila, kiedy nikt nas nie zaczepia i nie przeszkadza naszej ocenie sytuacji. Dodatkowo - mając już zaparzoną yerba mate - dostajemy fantastyczny napój, który pozwoli nam utrzymać naszą energię na odpowiednim poziomie. Ta energia obejmie także poziom koncentracji i procesy zapamiętywania.

Mamy zatem dogodne warunki fizyczne do tego, by zapanować nad rozgardiaszem. Teraz wszystko zależy tylko i wyłącznie od naszej inteligencji i naszych kompetencji. Wszystko zatem w naszych rękach.

Google
 


Możesz śledzić nowe porady, poprzez kanał RSS: RSS 2.0

Podobne porady:

Jak uspokoić się w pracy? - odpowiedz na to pytanie: