Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/cache.php on line 36

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/query.php on line 21

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/theme.php on line 540
Jak pozbyć się jęczmienia? - leczenie jęczmienia | Jak to działa? - Encyklopedia Praktyka

Zobacz takze
Jak pozbyć się jęczmienia? - leczenie jęczmienia

Z poradnika babci możemy sie dowiedzieć, że dobrze jest jęczmień przetrzeć czystym złotem (obrączką czy czymś takim dobre oczyszczonym np. spirytusem) - ważne jednak by to robić, gdy pojawią sie pierwsze objawy (swędzenie, zaczerwienienie). Potem już za późno. Aha no i dobrze jest złoto o coś potrzeć najpierw by było ciepłe.

To było z poradnika babci i moim zdaniem należy na to patrzeć z przymrużeniem oka. Podobno złoto ma właściwości bakteriobójcze, ale o tym mi nie wiele wiadomo, już bardziej bym o to srebro podejrzewał (podobno nawet Hipokrates go używał, a mikroskopijne drobinki srebra są używane w medycynie jako antybiotyk). Biorąc pod uwagę, że złoto jest odporne na wiele różnych kwasów i ogólnie mało z czym reaguje, można by podejrzewać, że gdzieś tu nastąpiło małe przekłamanie. Pewnie ktoś zaczął leczyć srebrem znaczy sie biżuterią, a ktoś inny uznał, że skoro srebro działa to złoto jako lepszy gatunek biżuterii musi działać lepiej. To jednak tylko moje domysły. Osobiście bardziej bym uwierzył, że przetarcie srebrem zadziała, niż przetarcie złotem.

No ale spróbuj to wytłumaczyć swojej Babci, która przez 70 lat swojego życia wierzyła, ze złoto działa… uważaj na wydziedziczenie.

Z bardziej wiarygodnych porad możemy spotkać się z propozycją robienia ciepłych okładów. Tak by jęczmień szybciej dojrzał i szybciej znikł, przeważnie same znikają po pewnym czasie. A ogrzewając go przyspieszamy ten proces. Robi się więc ciepłe okłady domowymi sposobami, ze szmatek, z torebek wyciągniętych z herbaty czy też ugotowanego na twardo jajka (tylko nie przesadź z temperaturą). Chodzi o to by substancja ta trzymała długo ciepło.

W razie gdyby jęczmień nie znikł po kilku dniach, lepiej pójść do lekarza, po jakiś antybiotyk. Jęczmień to nic innego przecież jak mała infekcja bakteryjna.

Google
 


Możesz śledzić nowe porady, poprzez kanał RSS: RSS 2.0

Podobne porady:

11 odpowiedzi to “Jak pozbyć się jęczmienia? - leczenie jęczmienia”

 1. Polecam jeszcze maść z apteki zdaje się oksykort - czy jakoś tak. O ile rzecz jasna jęczmień jest zewnętrzny.

 2. Znalazłem ostatnio w necie badania, gdzie badali wpływ złota i srebra na bakterie gronkowca (a więc te które wywołują jęczmień). Złoto owszem działa, ale bardzo wolno i znacznie mniej skutecznie niż miedź i srebro. Radzę wiec pocierać srebrem albo miedzią.
  A no i jeszcze jeden sposób usłyszałem od znajomych. Pocieranie własną śliną.

 3. tak też pocieram własną śliną i i ciepłym złotem i musze powiedzieć ze po kilku dniach schodzi

 4. a fusy z herbaty? oczywiście cieple działają?

 5. Katarzynka Napisał:

  Po 1 jęczmieni nie leczy sie antybiotykami, powie to każdy dobry farmaceuta!!! Pomagają ciepłe okłady, maść na jęczmienie dostępna bez recepty, i stare sposoby jak ślina, złoto srebro, pomocnę są także jakiekolwiek tabletki wzmacniające odporność (również dostępne bez recepty) 3 dni i po kłopocie:))

 6. według mnie najlepsze są ciepłe okłady z rumianku. Ja robie to tak : do gorącej wody na chwile wrzucam rumianek(taki z herbaty) tak aby sie zamoczył i przykładam do zainfekowanego oka ; trzymam przez około 5 min , nastepnie znowu moczę rumianek tak aby byl cieply i tak 5 lub 6 razy dziennnie….powiem szczerze naprawde pomaga

 7. Agniecha Napisał:

  a powiem wam, że to złoto działa !!! ;)

 8. Agniecha Napisał:

  bo tak stosuję od dawien dawna, czyli jak żyję-19 lat ;D;D

 9. Ja dopiero w trzecim dniu przyłożyłem srebro - po kilku minutach przestało swędzieć i boleć. Żałuję, że nie zrobiłem tego wcześniej. Też zawsze mówiono mi, że pociera się złotem, ale po pierwsze złota nie miałem, a po drugie o bakteriobójczych właściwościach srebra słyszałem, a złota - nie.

 10. Okulista poradził mi nagrzewanie podczerwienią. Koszt takiej lampki to ok50zł. wygodniejsze niż jajko czy butelka z wodą. A złoto pocierać, żeby było ciepłe-chodzi o ciepło (nie drobinki złota), które nie pozwala zebranej ropie zwłóknieć i zamienić się w gradówkę, bo wówczas niestety zostaje chirurg.

 11. Jęczmień leczy się antybiotykami tylko, że w kropelkach lub w maści.Są one na receptę katarzynko.Wiem coś o tym, bo dosyć często mi się zdarza go leczyć i w miarę szybko schodzi.

Jak pozbyć się jęczmienia? - leczenie jęczmienia - odpowiedz na to pytanie: