Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/cache.php on line 36

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/query.php on line 21

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/theme.php on line 540
Jak postępować przy problemach z układem trawiennym? | Jak to działa? - Encyklopedia Praktyka
Jak postępować przy problemach z układem trawiennym?

Kiedy cierpisz na zatwardzenie pierwszą myślą jest zażycie odpowiedniego medykamentu, by jak najszybciej poczuć ulgę. Jednak taka metoda jest nie do końca zdrowa dla nas (zwłaszcza jeśli schorzenie powraca do nas jak bumerang), a jego skutek jest krótkotrwały.

Najlepiej będzie, jeśli znajdziesz taki sposób, który nie tylko wyleczy Cię z chwilowej niedyspozycji, ale także sprawi, że nie wróci ono w przyszłości. Dlatego jeśli ktoś mnie pyta, co na zatwardzenie jest najlepsze to bez zastanowienia odpowiadam, że najlepsze są domowe sposoby.

Tak naprawdę wystarczy wprowadzić do naszego życia kilka drobnych zmian, by stan całego naszego układu pokarmowego poprawił się. Przyniesie to  ulgę w trwającym teraz problemie, ale także wzmocni nasze trawienie na tyle, by problem ten już do nas nie wracał.

Przede wszystkim musisz zacząć dbać o to, by dostarczać organizmowi świeżych i pełnowartościowych pokarmów. Zwracaj także uwagę na ilość dostarczanego organizmowi błonnika. To właśnie on reguluje pracę naszego układu trawiennego.

Dobrze będzie, jeśli nauczysz się jeść posiłki w stałych porach. Unikaj jedzenia w pośpiechu i stresie - taki nawyk negatywnie odbija się na zdrowiu człowieka. Wzmocnij także mięśnie swojego brzucha - im będą one silniejsze, tym lepiej będą pomagać w pracy Twoim jelitom.

Naucz się także pić odpowiednią ilość płynów (najlepiej wody mineralnej), a także jeść owoce i warzywa. Unikaj natomiast ciężkostrawnych potraw, słodyczy, ciastek z kremem i czekolady. Zbyt bardzo przetworzone potrawy także nie będą Ci zbytnio służyć.

Google
 


Możesz śledzić nowe porady, poprzez kanał RSS: RSS 2.0

Podobne porady:

Jak postępować przy problemach z układem trawiennym? - odpowiedz na to pytanie: