Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/cache.php on line 36

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/query.php on line 21

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/theme.php on line 540
Jak pokonać lenistwo? Jak walczyć z lenistwem? | Jak to działa? - Encyklopedia Praktyka

Zobacz takze
Jak pokonać lenistwo? Jak walczyć z lenistwem?

A co zrobić gdy nic Ci się nie chce?

autorem artykułu jest Tomasz Zienkiewicz
Zdarza Ci się mieć totalnego ?niechcieja??

Nie mówię o takim całodziennym olejnictwie, gdy po prostu nie chce się pracować.

Chodzi mi bardziej o stan powiedzmy wielowymiarowy, w którym ciężko się nie tylko zwlec z wyra ale i gdy masz chwilę dla siebie to nic z nią nie możesz zrobić ? w pracy: zamiast zrobić coś sensownego czekasz na wrzutki byle tylko dać się zagonić do pracy, nie wpadają Ci do głowy fajne pomysły; a w domu: czytasz książkę i stwierdzasz że i tak nie dociera; ulubiona muzyka nie sprawia przyjemności i przyłapujesz się na tym że jesteś w stanie siedzieć przed badziewskimi programami w TV parę godzin itd. itp.

Nie sądzę żeby można to było nazwać deprechą czy wypaleniem zawodowym ? ale na pewno coś jest nie tak.

Jeżeli już zdałeś sobię z tego sprawę to punkt dla Ciebie ? świadomie możesz przynajmniej podejmować decyzje co dalej zamierzasz robić lub nie robić.

Wyginam śmiało ciało.

Według mnie najprościej zacząć zmieniać ten przygnębiający stan poprzez ruch, czyli aspekt fizyczny. Po prostu ? jak zaczniesz się ruszać to Twój umysł sam dojdzie do starego porzekadła, że w zdrowym ciele ? zdrowy duch.

Tylko bez ściemy ? ruszanie się to nie jednorazowe 5 przysiadów czy stawianie samochodu na dalszym miejscu parkingowym by ?spaceru? było więcej.

Kiedyś, gdy w polskim TV były jedynie 2 słuszne kanały, to próbowano wypromować hasło: 3 razy 30 razy 130 ? czyli 3 razy w tygodniu, ćwicz po 30 minut tak by Twoje tętno miało 130 uderzeń na minutę. Gdy nic Ci się nie chce to narzucenie sobie takiego reżimu będzie zbyt dużym wyzwaniem i prawdopodobnie go nie podejmiesz ? więc zamiast 3×30x130 proponuję coś innego:

Zrób coś co nie tylko zafunduje Ci trochę ruchu ? ale przede wszystkim choć odrobinę Cię zaskoczy.

Np:

Zagraj w squasha ze znajomym ? znacznie to lepsze dla amatorów niż tenis, bo nie trzeba biegać po piłki 3 korty dalej. No i sport jak najbardziej zimowy (ktoś zna squasha odkrytego?).

Uderz na basen ? najlepiej o mało uczęszczanej porze: 7 rano lub 21 ? wtedy masz trochę miejsca dla siebie ? a i wrażenia są inne. Rano przed pracą dostaniesz mentalnego kopa ? bo z energetycznym to różnie może być ? po jednym razie raczej będziesz zmęczony fizycznie ale mentalnie na pewno morale Ci się podniesie. Wieczorem za to na niektórych basenach wygaszają część świateł ? wtedy ma się odrobinę wrażenia jakby pływało się w basenie hotelowym :)

Pójdź na lekcję tańca ? to też tylko godzina ? a jakie emocje! Jak Ci się spodoba to jeszcze się zarazisz pasją do np. salsy (fantastyczny taniec!-mnie już trafiło). Jeśli trafisz na fajnego instruktora to jeszcze będziesz mieć niezły ubaw.

Masz inne pomysły?


Autorem tekstu jest Tomasz Zienkiewicz.
Zapraszam na
www.dlasiebie.pl :: rozwój osobisty, kariera, niezależność finansowa - artykuły i forum
www.zieniu.pl - mój blog


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Google
 


Możesz śledzić nowe porady, poprzez kanał RSS: RSS 2.0

Podobne porady:

Jedna odpowiedź to “Jak pokonać lenistwo? Jak walczyć z lenistwem?”

  1. Podobał mi się ten przykład z samolotem szkoda że go już tutaj nie ma.

    Napisane było coś w tym stylu: By zwalczyć lenistwo potrzeba na początku takiego napędu jak samolot który podczas odrywania sie od ziemi zuzywa najwięcej energii , lecz gdy jest w locie nie traci jej tak wiele jak przy starcie. Na początku potrzeba trochę energii, a potem luuuzik :D

Jak pokonać lenistwo? Jak walczyć z lenistwem? - odpowiedz na to pytanie: