Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/cache.php on line 36

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/query.php on line 21

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/theme.php on line 540
Jak oszczędzić na prowadzeniu domu? | Jak to działa? - Encyklopedia Praktyka


Na innych stronach
Jak oszczędzić na prowadzeniu domu?

Dziś chciałem Ci przedstawić książkę z której dowiesz się jak oszcżedzić na wodzie, na prądzie, na ogrzewaniu jak i na wielu innych rzeczach w gospodarstwie domowym.

Nawet sobie nie zdajesz sprawy ile drobiazgów, czeka by zjadać ciężko zarobione pieniądze. Które można by lepiej spożytkować, choćby na ulubione wakacje.

Poniżej prosty przykład z wodą z cieknącego kranu:


14 złotych za kroplę wody!

Kropla wody ma objętość około 0,2 ml. To bardzo mało.
Jeżeli z cieknącego kranu kropla kapie 20 razy na minutę, to w tym czasie uzbiera się 20 * 0,2 ml = 4 ml. W ciągu godziny wypłynie 60 * 4 ml = 240 ml. To już prawie ćwierć litra.

Przez dobę z nieszczelnego kranu wykapie 24 * 0,24 l = 5,76 l.

Przez miesiąc z kranu wycieknie 30 * 5,76 l = 172,8 l!
Przyjmijmy, że woda zimna kosztuje 2,78 zł/m3.

Woda, która wykapie z nieszczelnego kranu, będzie kosztowała 2,78 zł/m3 * 0,1728 m3 = 0,48zł. Rocznie będzie to już 5,76 zł.

Inna sytuacja będzie w przypadku wody ciepłej. Przyjmijmy, że ma ona cenę 55 zł/m3.
Woda, która wykapie z nieszczelnego kranu w ciągu miesiąca, będzie kosztowała 55zł/m3 * 0,1728 m3 = 9,50 zł. Rocznie woda ciepła, która wycieknie z nieszczelnego kranu, będzie kosztowała 114 zł.

Jesli chcesz poznać więcej sposobów na oszczedności w domu, zapraszam na tę stronę.

Więcej o książce Mądry Bogaty Dom

Google
 


Możesz śledzić nowe porady, poprzez kanał RSS: RSS 2.0

Podobne porady:

Jak oszczędzić na prowadzeniu domu? - odpowiedz na to pytanie: