Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/cache.php on line 36

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/query.php on line 21

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/theme.php on line 540
Jak odzyskać wiarę? | Jak to działa? - Encyklopedia Praktyka

Zobacz takze


Na innych stronach
Jak odzyskać wiarę?

Jak odzyskać wiarę?

autorem artykułu jest Aleksander Łamek
Być może znasz osoby świeckie, dla których religia odgrywa szczególnie ważną rolę, stanowi ich pasję i sens życia. Jednak dla większości z nas religia stanowi tylko pewien element życia i to na dodatek mający często drugorzędne znaczenie. Z czego to wynika? Moim zdaniem główną tego przyczyną jest to, że w przypadku większości ludzi ich wierzenia religijne są efektem wychowania, a nie świadomego wyboru.

Większość Polaków uważa się za katolików. Jednak nie wynika to z tego, że któregoś dnia świadomie zdecydowali ? Tak, od teraz pragnę być katolikiem. Jest to efekt wychowania i przejęcia stylu życia naszych rodziców. Wynikiem tego jest to, że wiara większości ludzi jest dosyć płytka. Ja sam byłem od dziecka katolikiem. Jednak jako osoba dorosła zdecydowałem, że nie jestem w stanie spełnić się w tej religii i odszedłem z niej. Zacząłem szukać własnej drogi i w końcu ją znalazłem. I nie była to nawet konkretna religia, czy ruch religijny, ale pewien zbiór idei, które do mnie przemówiły i stały się bardzo ważną częścią mojego życia. I te idee już nieraz pomogły mi w ciężkich chwilach.

Dlatego zachęcam Cię do zadania sobie pytania ? czy moje obecne podejście do religii i moich wierzeń stanowi ważny element mojego życia i jest w stanie pomóc mi w poszukiwaniu mojego szczęścia? Jeśli odpowiedź na to pytanie będzie negatywne, a tak zapewne będzie u wielu ludzi, to wtedy warto abyś zastanowił się nad tym, co należałoby zrobić, aby ten stan rzeczy zmienić ? aby Twoje wierzenia religijne zaczęły Ci pomagać w życiu.

Oto garść moich rad na ten temat. Na początek proponuję, abyś spróbował odnaleźć pasję w religii, którą w tej chwili wyznajesz. Możesz to zrobić na dwa sposoby.

Pierwszym z nich jest samodzielne poszukiwanie czegoś, co może stać się inspiracją do tej pasji. W tym celu możesz poczytać święte księgi swojej religii. W Polsce będzie to głównie Biblia. Nie wiem czy wiesz, ale większość katolików, którzy mają w domu Biblię, nigdy do niej nie zagląda. Możesz też udać się do biblioteki lub księgarni katolickiej i wybrać jakieś pozycje, które mogą stać się dla ciebie inspiracją. Może to będzie biografia jakieś znanej postaci Twojej religii, a może coś innego. Możesz też przejrzeć internetowe serwisy poświęcone Twojej religii. Często znajdują się w nich artykuły i przemyślenia zwykłych ludzi, którym udało się znaleźć pasję w swojej religii.

Drugą opcją jest skorzystanie z pomocy innych ludzi. Jeśli na niedzielnych mszach Twój proboszcz strasznie przynudza, to może warto wybrać się do na mszę do innej parafii. Może warto zainteresować się jakimś kółkiem religijnym, a może udać się w odwiedziny do jakiegoś klasztoru. Każdy człowiek interpretuje daną religię poprzez pryzmat własnego postrzegania świata. Jeśli znajdziesz w swojej religii ludzi, których interpretacja pozwoli Ci zyskać religijną pasję, to będziesz w domu.

A co jeśli mimo podjęcia opisanych wyżej poszukiwań, nie uda Ci się zyskać pasji w ramach swojej obecnej religii? Wtedy możesz zastanowić się nad poszukiwaniem jej gdzie indziej. I tu podobnie możesz to robić na dwa sposoby ? czytając literaturę na temat innych religii lub innych idei oraz nawiązując znajomości z wyznawcami danych religii i idei.


Aleksander Łamek jest autorem kilku książek o samorozwoju, które można ściągnąć z jego strony www.aleksanderlamek.pl


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Google
 


Możesz śledzić nowe porady, poprzez kanał RSS: RSS 2.0

Podobne porady:

Jak odzyskać wiarę? - odpowiedz na to pytanie: