Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/cache.php on line 36

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/query.php on line 21

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/theme.php on line 540
Jak nie stracić motywacji mimo porażki? | Jak to działa? - Encyklopedia Praktyka

Zobacz takze
Jak nie stracić motywacji mimo porażki?

Bywają takie chwile w życiu człowieka, kiedy zastanawia się on, czy to wszystko ma sens. Wbrew temu, jak bardzo się stara i jak wiele wysiłku wkłada on w pracę nad realizacją swoich celów ? coś nagle ?bierze w łeb? i pozostaje tylko przyglądać się szczątkom tego, co sobie zaplanowaliśmy.

Pewnie nie raz i Ciebie to spotykało, kiedy mówiłeś, że nie masz już siły i motywacji do tego, by od nowa zaczynać wszystko próbować. Tak to niestety jest ? nie mamy wpływu na wszystko to, co nas dotyka. Co nie znaczy, że jesteśmy całkowicie pozbawieni takiego wpływu.

Wyznaczając cele oraz swoje marzenia należy pamiętać, że jedyna istota, na która mamy wpływ. Możemy kontrolować tylko to, co dotyczy naszych myśli i działań ? na innych nie mamy wpływu. Takiego wpływu nie mamy niestety zawsze także nad naszym ciałem (zdarzają się przecież choroby, choć i tych można unikać dzięki świadomemu działaniu).

Czy zatem oznacza to, że trzeba usiąść i czekać na to, co przyniesie nam los? Wydaje się to proste rozwiązanie, ale to właśnie ono przynosi człowiekowi najwięcej przykrości. Najlepsze co możemy robić to nieustanny rozwój osobisty. To dzięki niemu możemy dać sobie szansę na osiągnięcie wcześniej postawionego celu.

A że czasem coś pójdzie nie tak, jak przewidywaliśmy? Takie właśnie jest życie ? jeśli wina nie jest po naszej stronie (z czego możemy wyciągnąć wnioski), należy po prostu wrócić na swoją drogę i kontynuować swoje działania. No i zawsze pamiętać, że droga na szczyt zawsze jest pod górkę. Jednym słowem ? ?róbmy swoje? mimo przeciwności, bo to tylko one są w stanie ukształtować nasz charakter.

Google
 


Możesz śledzić nowe porady, poprzez kanał RSS: RSS 2.0

Podobne porady:

Jak nie stracić motywacji mimo porażki? - odpowiedz na to pytanie: