Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/cache.php on line 36

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/query.php on line 21

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/theme.php on line 540
Jak nauczyć się pracować z kalendarzem? | Jak to działa? - Encyklopedia Praktyka

Zobacz takze
Jak nauczyć się pracować z kalendarzem?

kalendarzBardzo wiele mówi się o tym, jak ważne jest odpowiednie zarządzanie czasem. Często można usłyszeć, że tak naprawdę lepsze jest jakiekolwiek planowanie swoich zadań, od zupełnego pozostawienia tego biegowi czasu. Zarządzanie czasem jest po prostu opłacalne.

Nie da się ukryć, że kalendarz jest nieodłącznym elementem każdego sposobu zarządzania czasem. Z własnego doświadczenia wiem jednak, że nie zawsze jest łatwe wyrobienie w sobie nawyku pracy z kalendarzem. Bo to właśnie głównie o nawyk chodzi.

Jeśli dotychczas nie pracowałeś z kalendarzem na co dzień ? trudno jest z marszu rozpocząć planowanie każdego dnia i prowadzenie systematycznych notatek. Czasem po prostu zapomina się zabrać ze sobą kalendarz i wtedy już nawet najlepszy plan nie ma szans, gdy nie możemy kontrolować jego realizacji.

Mam jednak sprawdzony sposób na to, byś już nigdy nie zapomniał zabrać ze sobą kalendarza. Pomyśl, gdzie zawsze siadasz zanim rozpoczniesz pracę, albo co musisz ze sobą zabrać do pracy. W przypadku kobiet jest to przeważnie torebka, jednak jeśli dość często zdarza Ci się je zmieniać ? włożenie kalendarza do torebki może być równie zgubne.

Ja po prostu kładę wieczorem swój kalendarz na laptopie lub na krześle obok niego. Zanim rozpocznę jakąkolwiek pracę (pracuję przed komputerem) ? będę zmuszona wziąć do ręki kalendarz. Jeśli tego nie zrobię ? nie będę miała, jak pracować. Jeśli natomiast już go wezmę do ręki, jest niemal pewne, że otworzę go na danym dniu i sprawdzę, co takiego planowałam dziś zrobić.

Dzięki tej prostej sztuczce wyrobiłam sobie już nawyk codziennej pracy z kalendarzem. Teraz już nie mam nawet możliwości, by o nim zapomnieć.

Google
 


Możesz śledzić nowe porady, poprzez kanał RSS: RSS 2.0

Podobne porady:

Jak nauczyć się pracować z kalendarzem? - odpowiedz na to pytanie: