Jak nakręcić dobry spot reklamowy?

Nie ma co ukrywać - żyjemy w kraju, w którym każdy uważa się za specjalistę w każdej dziedzinie. Nie jestem jednak przekonana, czy to faktycznie wynik tak ogromnej wiary w siebie, czy też raczej potrzeba oszczędzenia na ?zbędnym” specjaliście. Są jednak tacy specjaliści, z których warto jednak nie rezygnować.

Czasami ?hitami internetu” stają się takie domowej roboty spoty reklamowe, czy tez teledyski. Jednak nie jest to raczej popularność, na której zależałoby twórcom takiego filmiku. Z daleko widać na nich niezwykle niski poziom i brak profesjonalizmy. W efekcie spot reklamowy zamiast promować i sprzedawać - śmieszy.

Wydawać by się mogło, że spot reklamowy to tylko kilkadziesiąt sekund filmu. Cóż zatem w tym trudnego? Zauważmy jednak, że na te kilkadziesiąt sekund składa się niezwykła ilość ujęć, przejść i efektownych animacji. Do tego dochodzi odpowiednio wkomponowana w całość muzyka i nierzadko głos lektora.

Jest to zatem bardzo dużo elementów, które musza od samego początku do samego końca idealnie z sobą harmonizować, aby spot reklamowy był faktycznie ciekawy dla odbiorcy. Właśnie dlatego nad spotem reklamowym pracuje zwykle cały zespół specjalistów. Mamy tam osobę, która wymyśla całą koncepcję, a więc swego rodzaju historię do opowiedzenia. Potrzebny jest kamerzysta i osoba, która będzie montowała filmik. Do efektów specjalnych wykorzystamy grafika komputerowego, a to przecież dopiero część wizualna projektu.

Nic zatem dziwnego, że chałupnicze spoty reklamowe, nad którymi pracowała jedna, czy też dwie osoby - bardziej śmieszą niż przekonują do zakupów. Czasami o wiele łatwiej jest nakręcić amatorski film długometrażowy niż przyciągający klientów spot reklamowy.

Google
 


Możesz śledzić nowe porady, poprzez kanał RSS: RSS 2.0

Losowe porady

Jak nakręcić dobry spot reklamowy? - odpowiedz na to pytanie: