Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/cache.php on line 36

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/query.php on line 21

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/theme.php on line 540
Jak leczyć zaparcia? | Jak to działa? - Encyklopedia Praktyka

Zobacz takze
Jak leczyć zaparcia?

zaparciaSą takie schorzenia, które potrafią dość mocno uprzykrzyć życie, jednak nie są dla nas one na tyle groźne, abyśmy chcieli udać się z nimi do lekarza. Tak właśnie dzieje się wtedy, kiedy dopada nas zaparcie. Przeważnie uważamy, że sami jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym nieprzyjemnym stanem.

Nic dziwnego - domowe sposoby na zaparcia są bardzo często polecane także przez lekarzy. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka. Po pierwsze domowe sposoby faktycznie leczą to, co wywołało zaparcie. Są one całkowicie naturalne i pozwalają w naturalny sposób oczyścić się jelitom. Dodatkowo te sposoby nie tylko leczą istniejący stan, ale są także świetnym sposobem profilaktyki zaparć.

Dodatkowo tabletek na zaparcia nie można brać przez dłuższy okres. Niektórym osobom są one wręcz niewskazane. Mogą one prowadzić do rozleniwienia pracy jelit, co w efekcie spowoduje jeszcze większe problemy z zaparciami w przyszłości.

Właśnie z tego względu przede wszystkim trzeba naprawić to, co doprowadziło do powstania zaparć. Najczęściej jest to zbyt niska podaż błonnika w pożywieniu, a także zbyt mało aktywności fizycznej w ciągu dnia.

W przypadku zaparć (jak i ich profilaktyki) skupić się trzeba na zwiększeniu ilości błonnika w codziennym jedzeniu. Oznacza to zatem zwiększoną ilość jedzonych warzyw i owoców. Pamiętajmy także, że błonnik do prawidłowej pracy potrzebuje odpowiedniej ilości wody. Pijmy zatem w takim okresie dużo wody niegazowanej.

Dodatkowo - jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań - pamiętajmy o codziennej dawce ruchu.   To właśnie ruch usprawnia perystaltykę jelit.

Google
 


Możesz śledzić nowe porady, poprzez kanał RSS: RSS 2.0

Podobne porady:

Jak leczyć zaparcia? - odpowiedz na to pytanie: