Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/cache.php on line 36

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/query.php on line 21

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/theme.php on line 540
Jak dobrać ubranka przyjazne niemowlakowi? | Jak to działa? - Encyklopedia Praktyka
Jak dobrać ubranka przyjazne niemowlakowi?

Jak to jest trzymać w ramionach dziecko, które dopiero co przyszło na świat? Jest to niezwykłe doznanie. Człowiek ma wrażenie, że trzyma w swoich ramionach kruszynkę, którą zbyt mocny uścisk może skrzywdzić.

Takie same obawy towarzyszą dorosłemu, gdy taka kruszynkę próbuje przebrać lub przewinąć. Niemowlak rzadko chce z nami współpracować, zaciska piąstki, usztywnia kolana i generalnie ma się wrażenie, że nie za bardzo życzy sobie, aby był ubierany czy też przebierany.

Wiem, jak to jest, gdy z jednej strony ma się świadomość, że pieluszka wymaga wymiany, a z drugiej człowiek boi się dotknąć delikatnego ciała dziecka, aby go nie skrzywdzić.

Oczywiście ? są na szczęście ubranka dla niemowląt, które takie zadanie mogą ułatwić i sprawić, by cała ?operacja? przebiegła w miarę szybko i sprawnie.

Chodzi mi oczywiście o ubranka, których nie trzeba zakładać przez głowę, a jeśli już to mają one specjalne rozpięcia, by powiększyć otwór na główkę. Bardzo rzadko zdarzają się także pełne spodenki dla niemowlaka. O wiele bardziej wygodne będzie zakupienie spodenek (lub całych pajacyków), których nogawki są rozpinane i które mają także specjalne rozpięcie na pupie niemowlaka.

Zdecydowanie wszelkiego rodzaju rzepy, napy i haftki ułatwiają ubranie i przewijanie niemowlaka. Jednak zawsze przy zakupie trzeba uważać, czy takie udogodnienie, które dla nas jest zbawienne ? jest wygodne również dla dziecka.

Pamiętajmy, że wszystkie te elementy muszą być dobrze schowane i wszyte w taki sposób by w żaden sposób nie ugniatać ani nie podrażniać delikatnej skóry niemowlaka. Warto także co jakiś czas robić przegląd ubranek i sprawdzać, czy nadal mimo użytkowania są one bezpieczne i wygodne dla naszej pociechy.

Google
 


Możesz śledzić nowe porady, poprzez kanał RSS: RSS 2.0

Podobne porady:

Jak dobrać ubranka przyjazne niemowlakowi? - odpowiedz na to pytanie: