Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/cache.php on line 36

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/query.php on line 21

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/users/precelik/public_html/jak/wp-includes/theme.php on line 540
Jak ważne są gruczoły? | Jak to działa? - Encyklopedia Praktyka

Zobacz takze
Jak ważne są gruczoły?

Nigdy nie myślałam o tym, jak bardzo ważne są gruczoły w moim organizmie. Niby kto normalny, młody i zdrowy o tym myśli? Jednak życie szybko nauczyło mnie, że jednak warto znać swoje ciało i to, jak powinno ono pracować.

W momencie, gdy dowiedziałam się o swojej chorobie - przeszłam przyśpieszony kurs tego, jak gruczoły wpływają na nasz organizm. Ściślej - szybko powtórzyłam lekcje o regulacji układu hormonalnego i tego, jak ważne jest to do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Niestety na własnej skórze przekonałam się, że nieprawidłowa praca choćby jednego z gruczołów oznacza generalnie kłopoty z całym organizmem. W sumie trudno jest wymienić jakikolwiek organ, czy tez układ w ciele, który nie odczuwa złej pracy jednego z gruczołów. Nawet jeśli gruczoł nie wpływa bezpośrednio na pracę któregoś z organów - skutki braku równowagi hormonalnej (choćby pośrednio) dotkną całego organizmu.

Właśnie z tego względu jest tak niezmiernie istotne, aby nasze gruczoły pozostawały zdrowe. Jeśli niestety już mamy problemy z którymś z nich  - należy zrobić wszystko, by jak najszybciej wykryć ?winowajcę” i rozpocząć odpowiednie leczenie.

Dbaj zatem o swoje zdrowie i pamiętaj, że każda choroba im wcześniej jest wykryta - tym łatwiej jest sobie z nią poradzić. Im szybciej zatem trafisz do odpowiedniego lekarza, tym mniej szkód wywoła choroba w Twoim organizmie. Nie zwlekaj zatem z wizytą u lekarza, jeśli widzisz, że coś nieprawidłowego dzieje się z Twoim organizmem - każdy dzień zwłoki jest dla Ciebie ogromna stratą. Zadbaj o zdrowie i zatroszcz się o siebie.

Google
 


Możesz śledzić nowe porady, poprzez kanał RSS: RSS 2.0

Podobne porady:

Jak ważne są gruczoły? - odpowiedz na to pytanie: